28 Şubat 2021

Ücretsiz Blog Sitesi Nasıl Kurulur?

Ücretsiz Blog Sitesi Nasıl Kurulur?

Blog sitesi; insanların bilgi ve birikimlerini başka insanlarla paylaşmaları için kurulan web tabanlı paylaşım ağıdır. Blog, internet ortamında kişisel sitesi olmasını arzu eden herkesin kolayca açabildiği özel bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır.

Blog internet sitesi olmakla birlikte, knedi tarzını yansıtan farklı bir konsepte sahip bir sitedir. Kişiye özeldir ve kişilerin bilgi odaklı ve tasarım detaylarını sundukları bir sistemdir. Kod bilgisine gerek duyulmayan blog sitelerinde, hazır tasarım halindekiler kullanılabilmektedir.

Blog sitesi kurmak isteyenlerin en çok sorduğu  ücretsiz blog sitesi nasıl kurulur? Sorusudur. Ancak ondan önce blog türlerini anlatmak gerekir.

Blog Türleri Nelerdir?

Blog sayfaları:

  • Kişisel blog sayfaları; blog sahibinin isminin yanısıra kişisel özelliklerini de sunduğu ve deneyime gerek duyulmayan sayfalardır. Spor, yemek, el becerisi, aşk ya da edebiyat vb. her türlü konular kişisel blog’da işlenebilir.
  • Temasal blog; kişisel blog’un aksine uzmanlık gerektiren ve yalnızca konu üzerinde uzman oluş kişiler tarafından hazırlanan sayfalardır. Konular, moda, siyaset, ekonomi gibi uzmanlık gerektiren olaylardır.
  • Topluluk Blogları; üye oluşturularak kullanılan bogdur.
  • Kurumsal blog; kişiden öde kurum ve firmaların kendi ürünlerini tanıtmak amacıyla açtıkları blog sayfasıdır. Özellikle iş dünyasında son zamanlarda en fazla tecih edilen reklam yollarından biridir.

Blog Siteleri Ücretli midir?

Blog siteleri kurulurken ücretli olup olmadığı en fazla merak edilen konuların başında gelir. Blog sitelerinin ücretli olanlarının yanında ücretsiz blog siteleri de kurmak mümkündür. Peki ücretsiz blog siteleri nelerdir ve ücretsiz blog sitesi nasıl kurulur?

Ücretsiz blog siteleri olarak,

  • Blogger,
  • WordPress ve
  • Blogcu

Olarak ücretsiz siteler karşımıza çıkmaktadır. Şimdi bu ücretsiz blog sitesi nasıl kurulur? bunu incelemek gerekir.

Öncelikle arama motorundan bulunan ücretsiz blog açma ile ilgili sitelerden herhangi birisi seçilir. Daha sonra, ilgili sitedeki aşamalar doğrultusunda hareket edilerek blog kurma işlemi tamamlanır.

Tamamen ücretsiz olan blog sitesi sayesinde bilgi ya da paylaşılmak istenen her konu paylaşımı kolayca yapılabilmektedir. Böylece kişisel olmaktan çıkıp topluma sunularak, ilgili konulardan herkesin faydalanabilmesi kolaylaşabilmektedir.

About admin

Meslek Yüksekokulu Elektrik Bölümü mezunuyum. Meslek Lisesi yıllarımda birçok Elektronik projelerde bulundum. Kendime ait (çizim, baskı ve dizim) invertör devresi, ses yükselteç (amplifikatör) devresi, tam dalga doğrultmaç devresi gibi projeleri yaptım. Elektronik alanda her türlü yeni bilgiyi merak eden, araştıran ve bulduğu bilgiyi uygulamaya çalışan, aynı zaman da hobi olarak Web alanında kodlama bilgimi, sunucu yönetimi, e-ticaret girişimleri konusunda da sürekli olarak kendimi geliştirmeye çalışmaktayım. Elimden geldiğince soru soran her arkadaşa yardımcı olmayi, bilmediğim konularda benimde araştırarak öğrenmeme sebiyet vermesinden dolayı büyük bir merakla öğrenip öğretmeyi seviyorum.

Check Also

Patent Nedir? Nasıl Alınır?

Patent Nedir? Nasıl Alınır? Patent ile Marka Tescil Farkı Nedir? Fikri mülkiyet, insan aklının bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir