25 Kasım 2020

İnternet Bağlantısı Ünlem İşareti Nasıl Giderilir?

Windows 8/10 da İnternet Bağlantısı Ünlem İşareti Nasıl Giderilir?

Windows 8/10 kullanıcılarının modem aracılığı ile ya da cep telefonundan kişisel erişim noktası aracılığı ile internete bağlandıklarında karşılaştıkları sorun wi-fi simgesinin üzerinde yer alan ünlem işaretidir. Windows 8/10’da internet bağlantısı ünlem işareti sorununun internet servis sağlayıcısından kaynaklanan bir sorun mu bilgisayar işletim sisteminden kaynaklanan bir sorun mu olduğunu tespit etmek önemlidir.

Windows 8/10’da İnternet Bağlantısı Ünlem İşareti Sorunu İnternet Girişini Etkiler mi?

Genelde bilgisayar kullanıcılarının internet girişlerinde Windows 8/10’da internet bağlantısı ünlem işareti sorunu ile karşılaştıklarında interneti kullanabilmekte ve internete girebilmektedirler. İnternete girişte sorun yaşanmasa bile bilgisayar kullanıcıları wi-fi simgesi üzerindeki bu ünlem işaretinden sorun yaratabileceğini düşünerek rahatsız olmakta ve sorunun çözümünü aramaktadırlar.

Windows 8/10’da İnternet Bağlantısı Ünlem İşareti Sorunu Nasıl Çözülür?

Bilgisayarınızda Windows 8/10’da internet bağlantısı ünlem işareti sorunu ortaya çıktığında öncelikle wi-fi simgesinin üzerine gelip sağ tıkla internet servis sağlayıcısını kontrol edebilirsiniz. İnternete modem ile bağlanıyorsanız modemi kapatıp 10 saniye bekledikten sonra tekrar bağlanıp sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Sorun ediyorsa farklı bir internet sağlayıcısından bilgisayarınızı internete bağlayıp bu şekilde giriş yapın. Eğer modem bağlantısı ile giriş yapıyorsanız cep telefonunuzun internetini kullanarak kişisel erişim noktası aracılığı ile giriş yapabilirsiniz. Başka bir internet sağlayıcısı ile giriş yapıldığı halde bu sorun devam ediyorsa bilgisayarınızın işletim sistemi kaynaklı bir sorun vardır. Farklı internet sağlayıcısı ile giriş yaptığınızda ünlem işareti kaybolduysa internet sağlayıcınız ile ilgili sorun vardır ve internet sağlayıcı şirketin müşteri hizmetleri numarasını arayıp destek alabilirsiniz.

İnternet sağlayıcıyı değiştirmenize rağmen wi-fi simgesi üzerinde ünlem işareti duruyorsa bilgisayarınıza virüs bulaşma ihtimali vardır. Bir virüs temizleme programı ile bilgisayarınızdaki virüsü temizlemeniz gerekmektedir. Trojan Remover ya da MBAM gibi virüs temizleme programlarından birini virüs temizleme için tercih edebilirsiniz.  Virüs temizleme işleminden sonra Tweaking.com-SetWindowsServicesToDefaultStartup.exe  linkine tıklayıp start ekranda start tuşuna basıp windows sistemini tekrar yapılandırmanız gerekmektedir. İşlem bittikten sonra windows sistemi tekrar başlatılacaktır. Bu işlemlerden sonra bilgisayarınızı kapatıp tekrar açtığınız takdirde wi-fi simgesi üzerindeki ünlem işareti kalkmış olacaktır.

İkinci bir yol olarak bilgisayarınıza format atabilirsiniz ya da bir teknik servise götürüp format attırmayı deneyebilirsiniz.

About admin

Meslek Yüksekokulu Elektrik Bölümü mezunuyum. Meslek Lisesi yıllarımda birçok Elektronik projelerde bulundum. Kendime ait (çizim, baskı ve dizim) invertör devresi, ses yükselteç (amplifikatör) devresi, tam dalga doğrultmaç devresi gibi projeleri yaptım. Elektronik alanda her türlü yeni bilgiyi merak eden, araştıran ve bulduğu bilgiyi uygulamaya çalışan, aynı zaman da hobi olarak Web alanında kodlama bilgimi, sunucu yönetimi, e-ticaret girişimleri konusunda da sürekli olarak kendimi geliştirmeye çalışmaktayım. Elimden geldiğince soru soran her arkadaşa yardımcı olmayi, bilmediğim konularda benimde araştırarak öğrenmeme sebiyet vermesinden dolayı büyük bir merakla öğrenip öğretmeyi seviyorum.

Check Also

Patent Nedir? Nasıl Alınır?

Patent Nedir? Nasıl Alınır? Patent ile Marka Tescil Farkı Nedir? Fikri mülkiyet, insan aklının bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir