28 Şubat 2021

En İyi Açık Kaynak Ücretsiz E-Ticaret Yapıları.

En İyi Açık Kaynak Ücretsiz E-Ticaret Yapıları Nelerdir?

Hayatımızın her alanında internet kullanılmaktadır. Ticaret söz konusu olduğunda çok büyük bir yeri bulunmaktadır. E-ticaret kavramı son yıllarda yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. İnternette ticaret yapılmaya başlanması ile alışveriş alışkanlıkları da değişmeye başlamıştır. Alışveriş yapacak kişilerin sayfalarınızı daha çok ziyaret etmeleri için doğru karar verilmelidir. Bunun için çeşitli açık kaynaklar bulunmaktadır. Bu kaynaklardan birisini seçerken basit bir yapıya sahip olması, kullanıcı dostu olması, sipariş ve kargo sistemleri, kampanyalar, ödeme sistemleri gibi pek çok unsur bulunmaktadır.   Açık kaynak ücretsiz e-ticaret ile kendi sitenizi kurabilir ve ticarette yerinizi alabilirsiniz. Açık kaynak olarak hangisini kullanacağınız konusunda çok dikkatli olmalısınız.

Pek çok kişi tarafından kullanılan açık kaynak yapıları ile sitenizi kurabilirsiniz. Bu yapılardan birini seçerken tema ve dil seçenekleri çok önemlidir. Açık kaynak ücretsiz e-ticaret ile internet sitesi kurulurken Opencart, Magento, Prestashop, nopCommerce, AbanteCart, Zen Cart, Spree Commerce, WordPress Woocommerce, WordPress Jigoshop, osCommerce ve UberCart gibi pek çok seçenek bulunmaktadır. Önemli olan amacınıza uygun yazılımı bulmaktır.

Açık Kaynak Ücretsiz E-Ticaret Yapılarından Opencart ve Prestashop

Açık kaynak ücretsiz e-ticaret ile istediğiniz siteye sahip olabilirsiniz. Opencart ve Prestashop daha çok ön plana çıkan yazılımlardır. Opencart ve Prestashop, Türkçe dil desteği veren sınırsız ürün ve kategori ve tema seçenekleri ile en çok kullanılan yapıdır. Seo eklentisi arama motorunda optimizasyon yaptığı için kullanıcıya çok fayda sağlamaktadır. Güvenlik önlemleri sağlandığı için kredi kartı ile rahatlık ile alışveriş yapabilme imkanı sağlamaktadır.

Magento; en iyi proje ödülü almış bir açık kaynak kodudur. Pek çok marka tarafından tercih edilmektedir. Arama optimizasyonu ve pazarlama konusunda sağladığı avantajlar ile ön plana çıkmaktadır. Ancak kullanımı biraz karışıktır.

Açık Kaynak Ücretsiz E-Ticaret Kullanılan Diğer Yapılar

Ticaret sitesi kurulmasında kullanılan diğer Magento, nopCommerce, AbanteCart, Zen Cart kullanımı kolay açık kaynaklardır. İstediğiniz temaları ekleme seçenekleri bulunmaktadır.  Açık kaynak ücretsiz e-ticaret yapıları içinde WordPress’in de önemli bir yeri bulunmaktadır. Bu yapılar ile bir e-ticaret sistemi kurabilirsiniz. WordPress Woocommerce, WordPress Jigoshop’dan daha ön plana çıkmaktadır.

About admin

Meslek Yüksekokulu Elektrik Bölümü mezunuyum. Meslek Lisesi yıllarımda birçok Elektronik projelerde bulundum. Kendime ait (çizim, baskı ve dizim) invertör devresi, ses yükselteç (amplifikatör) devresi, tam dalga doğrultmaç devresi gibi projeleri yaptım. Elektronik alanda her türlü yeni bilgiyi merak eden, araştıran ve bulduğu bilgiyi uygulamaya çalışan, aynı zaman da hobi olarak Web alanında kodlama bilgimi, sunucu yönetimi, e-ticaret girişimleri konusunda da sürekli olarak kendimi geliştirmeye çalışmaktayım. Elimden geldiğince soru soran her arkadaşa yardımcı olmayi, bilmediğim konularda benimde araştırarak öğrenmeme sebiyet vermesinden dolayı büyük bir merakla öğrenip öğretmeyi seviyorum.

Check Also

E-ticaret’in Püf Noktaları

Birçok acemi için e-ticarete başlamanın en zor yanı, hangi ürünlerin online olarak satılacağına karar vermektir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir