Bağlantınız Gizli Değil Hatası Çözümü

BU SİTEYE BAĞLANTINIZ GÜVENLİ DEĞİL HATASININ ÇÖZÜMÜ?

Günümüz zamanında birçok web sitesi artık kullanılmakta ve oldukça fazla şekilde artan web siteleri güven konusunda ikiye ayrılmaktalar. Bu yüzden birçok sorunlar web sitesinde yaşanmakta ve bunlardan bir tanesi de Bağlantınız Güvenli Değil Hatası, bu durum genellikle siteden kaynaklanabilmektedir fakat bazen de sizlerin giriş yaptığı tarayıcıdan veya bilgisayardan da olabilmektedir. Bu nedenle böyle bir sorun yaşamamız halinde ilk yapacağımız şey mutlaka, bu sorunun neden kaynaklandığını bulmaktır ve bu sorunu halledebilmemiz için neler yapmamız gerektiğidir. Sizlere bu konuda oldukça fazla bir şekilde yardımcı olmaya çalışacağız ve bir daha böyle bir sorun yaşamanızın önüne geçeceğiz.

İLK OLARAK
  • Öncellikle siteye giriş yapmanıza genellikle, cihazınızda kullandığınız Tarayıcı izin vermemekte olabilir ve her zaman kendisi tarafından onaylanmayan sitelere bu şekilde hata verebilmektedir. Bu yüzden ilk olarak bunu anlamalıyız ve daha sonra site sayfasında yer alan gelişmiş seçenekler kısmına tıkladıktan sonra orada siteye devam et güvenli değil diye bir kısım var ona da tıkladıktan sonra rahatlıkla siteye giriş yapabilmekteyiz.
  • Eğer tarayıcıya daha önceden güvenli olmayan sitelere giriş yapma gibi bir onayı ayarlardan açtıysak onu tekrar ayarlar kısmına giderek kapatmalıyız ve bu şekilde bir daha açmadan rahatlıkla girmek istediğimiz bütün sitelere kolay bir şekilde ulaşırız.
DAHA SONRA
  • Bu tür yöntemlerden kaynaklanmıyorsa eğer daha sonra yapmamız gereken, tarayıcıya herhangi bir yerden kendi isteğimiz ile kötü kaynaklı siteleri engellemek için bir eklenti indirdiysek, onu silmeliyiz veya kullanım dışı bırakmalıyız çünkü bütün girmek istediğiniz sitelere o eklenti izin vermeyebilir ve sizlerin erişimini kesebilir.
  • Genellikle birçoğumuzun bilgisayarında güvenlik önlemli programlar bulunmakta ve bu programlar çoğu zaman internette çalışmaktadır. Bu tür programlar bizleri internette yer alan virüs gibi durumlardan koruduğu için bazen de bizleri kötü amaçlı site diye oldukça fazla bir şekilde korumaktadır ve bu sayede güvenli değil diye bizlere uyarı vermektedir.
  • Bu durumun da tek çaresi programı pasife çekmektir.

Bir önceki yazımız olan Website Nasıl Hızlandırılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

About admin

Meslek Yüksekokulu Elektrik Bölümü mezunuyum. Meslek Lisesi yıllarımda birçok Elektronik projelerde bulundum. Kendime ait (çizim, baskı ve dizim) invertör devresi, ses yükselteç (amplifikatör) devresi, tam dalga doğrultmaç devresi gibi projeleri yaptım. Elektronik alanda her türlü yeni bilgiyi merak eden, araştıran ve bulduğu bilgiyi uygulamaya çalışan, aynı zaman da hobi olarak Web alanında kodlama bilgimi, sunucu yönetimi, e-ticaret girişimleri konusunda da sürekli olarak kendimi geliştirmeye çalışmaktayım. Elimden geldiğince soru soran her arkadaşa yardımcı olmayi, bilmediğim konularda benimde araştırarak öğrenmeme sebiyet vermesinden dolayı büyük bir merakla öğrenip öğretmeyi seviyorum.

Check Also

Blog Nedir? Blog Nasıl Yazılır? Blog Ne İşe Yarar?

Blog Nedir? Blog Nasıl Yazılır? Blog Ne İşe Yarar? Bloglar online dünyada daha alakalı ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir