En İyi 10 Ücretsiz WordPress Teması

Bu yazı, indirilebilecek en iyi 10 Ücretsiz WordPress Teması hakkında sizlere bilgi verecek. WordPress’e aşina değilseniz, size WordPress destekli web sitelerinin % 52’sinden fazlasının, sahip olduğu içerik yönetimi yazılımı alanında lider olduğunu söyleyeyim. İçerik yönetim yazılımı bir webmaster tarafından herhangi bir müdahale yapmadan web sitenize içerik eklemenizi, düzenlemenizi veya silmenizi sağlayan bir yazılımdır. WordPress’in özellikle popüler olmasının nedeni, web sitenize ücretsiz ve çok sağlam bir çözüm sunmasıdır.

Milyonlarca insan web sitelerine WordPress ile güç sağlarken, aynı zamanda WordPress’i sürekli geliştiren milyonlarca geliştirici de bulunuyor. Çünkü herkes kendi temel yazılımına katkıda bulunabiliyor, işlevsellik eklemek için eklentiler geliştirebiliyor ve web sitenizin görünümünü kontrol eden temalar yazabiliyor. WordPress yazılımını, eklentilerini ve ücretsiz temaları WordPress.org adresinden indirebilirsiniz. Bu yazı, WordPress.org ve başka yerlerde bulabileceğiniz en iyi bedava WordPress temalarından 10’unu vurgulayacak.

Paralaks OnE

Bu zarif başlangıç teması blog sahipleri ve yazarlar tarafından oldukça beğeniliyor. Hızlı yanıt verir, çoklu renk şemaları ile son derece özelleştirilebilir. Bu tema, içeriğin ilk olarak web sitesine yerleştirilmesini sağlar ve içeriği web sitesinde eşit olarak dağıtarak çok temiz ve güzel bir görüntü ortaya çıkarır. Pürüzsüz seçim modu, modaya uygun paralaks etkisi, modern görünüm ve Google harita entegrasyonu özellikleri içerir.

Shapely

İçerik geliştirme sürecini ilerletmeyi garanti eden temada, şaşırtıcı grafikler ve üst düzey işlevsellik özelliği yazarlar, blog yazarları ve diğer kullanıcılar için kolaylık sağlar. Bu tema, web sitelerini Android, Windows, iOS ve diğer mobil işletim sistemleri de dahil olmak üzere geniş bir yazılım yelpazesine uygun hale getirir. İçeriğiniz için bu temayı kullanmaya karar verdiğinizde temanın demosunu ücretsiz alabilirsiniz. Keskin metinlerin ve net grafiklerin keyfini çıkarabilmeniz için yüksek çözünürlüklü retina ekran de destek sunulur.

Hemingway

Eğer kararlı bir insansanız ve hayatınızda çok fazla değişiklik yapmak istemiyorsanız, o zaman bu temayı tercih etmelisiniz. Tema, daha uzun süre üzerinde çalışmanıza izin verir. Sitenizi mobil ve bilgisayarlarla daha uyumlu hale getirmeye çok duyarlıdır. Bu tema, iki sütun düzenine ve metni bir bakışta okunabilir kılan metnin daha büyük yazı tipi içeren klasik tipografiye sahiptir.

ACTIVELLo

Activello, kişisel blog sahiplerine uygun basit ve ücretsiz bir blog oluşturmayı sağlayan WordPress temasıdır. Bu tema düz bir tasarıma, sonsuz kaydırma özelliğine ve sınırsız renk seçeneklerine sahiptir. Aynı zamanda bir online mağaza eklemek istiyorsanız WooCommerce’i destekler.

NEVERLAND

Neverland, mizanpaj seçenekleri, Google fontları ve tek tıklamayla demo içe aktarma gibi premium WordPress temalarında bulunan seçenekleri sunan yüksek kaliteli bir ücretsiz WordPress temasıdır. Bu tema aynı zamanda hazır çeviri, mailchimp pazarlama otomasyon platformu ve farklı yazı tiplerini de destekler.

Bento

Bu ücretsiz WordPress teması kullanıcılar için büyük özelleştirme seçeneği sunar. Bu tema sayesinde türüne ve amacına uygun profesyonel görünümlü web sitesi oluşturmak çok kolaydır. Bu tema, tüm SEO stratejilerinin ve uygulamalarının en iyi sonuçlar için kullanılmasına izin verir. Temada esnek ızgara düzeni özelliği, tonlarca ayar seçeneği, sayılamayan renk seçenekleri, görsel içerik bağlama olanağı ve içerik çeviri kolaylığı bulunur. Bu, web sitesini çok özel ve her türlü kullanıcı için kolay hale getirir.

Fashionistas

Moda temalarının yönlendirdiği en çok tercih edilen tema budur. Blog tarzındaki moda dergileri için idealdir. Çekici yazı tipi ile kalın başlıklar olabilir.

Llorix One

İnternette benzersiz bir varlığa sahip olmak istiyorsanız, bu zarif tasarım temayı tercih etmelisiniz. Küçük işletme girişimleri ve kurumsal yerler için bu tema profesyonel kalma fırsatı sunar. Renkli yazı tipleri ve butonlar bu temayı diğerlerinden daha çekici kılmaktadır. Ayrıca, ücretsiz olarak kullanılabilir. Ek olarak, okuyucuların içeriği kendi dillerinde anlamasını kolaylaştırmak için çeviri özelliği de mevcuttur.

Sidney

Şaşırtıcı animasyonlar, tam ekran genişliği, sorunsuz kaydırma ve profesyonel görünüm bu temayı profesyonel işletmeler arasında tanınır kılar. Hazır tercüme, son derece duyarlı ve çekici görüntüler ve arka plan içerir. İçeriği okunaklı kılan temiz bir temadır.

RokoPhoto Lite

Bu, fotoğrafçılar için ideal olan WordPress temasıdır. Çok çekici ve beyaz zemin üzerine sunulan tam boy başlık görüntüleri ile son derece dikkat çekicidir. Sayfayı aşağı kaydırırken, görüntüler ilk önce soluk; merkeze ulaşır ulaşmaz net ve parlak görünmeye başlar.

Bu en iyi ve ücretsiz WordPress temaları dışında ayrıca farklı ihtiyaçlara yönelik ücretli temalar da bulunmaktadır.