SEO Dostu Web Sitesi Hazırlamanın Püf Noktaları Nelerdir?

SEO Search Optimization kelimelinin kısaltması olup arama optimizasyonu anlamına gelir. Web sitenizin arama motorlarında ilk sırada çıkmasını istiyorsanız web sitenizin SEO uyumlu olması gerekmektedir. Günümüzde web sitesi tasarlanırken SEO dostu web sitesi olması web sitesinden istene verimin alınmasının en önemli faktörüdür.

SEO Dostu Web Sitesinin Önemi

İnternette arama motorlarında web sitenizin ilk sırada görünmesini istiyorsanız web sitenizin SEO uyumlu olması gerekmektedir. Özellikle e-ticaret siteleri başta olmak üzere ürün ve hizmet satışı yapan şirketlerin web sitelerinin SEO dostu web sitesi olması ürün ve hizmetlerin satışının artması için gerekli olan bir özelliktir. SEO uyumlu olan bir web sitesi arama motorlarında üst sırada çıkarak sektördeki rakiplerinin önüne geçmektedir.

SEO Dostu Web Sitesi Nasıl Hazırlanır?

Arama motorlarında web siteminiz üst sırada çıkıp daha fazla kişiye ulaşabilmek için SEO ya uyumlu bir web sitemiz olmalıdır. SEO dostu web sitesi için dikkat etmemiz gereken birkaç noktayı şöyle sıralayabiliriz.

– SEO uyumlu web sitesinin ilk koşulu web sitesi için aldığımız alan adının site içeriği ile bağlantılı alan adı olması gerekmektedir.

-Web sitesi sadece bilgisayar değil cep telefonu ve tabletten de girişe uygun olmalıdır. Yani web sitesinin mobil uyumlu olması da SEO uyumlu web sitesi tasarlarken dikkat etmemiz gereken husustur.

– Web sitesinin URL yapısının SEO uyumlu olması gerekmektedir. Örneğin çorap satışı yaptığınız www.xyz.com adında bir web siteniz var. Web sitesinde herhangi bir sayfaya tıkladığınızda URL www.xyz.com/mnjfh74bnö olarak çıkıyorsa web siteniz SEO dostu değildir. URL www.xyz.com/ince-dizaltı-corap olarak çıkıyorsa web siteniz SEO uyumludur.

– Web sitesinde bulunan içeriklerin ve görsellerin sık sık güncellenmesi SEO çalışması için önemli bir ayrıntıdır. E-ticaret sitesinde satılan ürün ve hizmetlerin ya da e-ticaret sitesi olmayan web sitelerinde de bulunan resimlerin ve içeriklerin belli periyotlarda güncellenmesi SEO için yapılacak en önemli ayrıntıdır. Ayrıca bu resimlerin ve içeriklerin özgün, diğer web sitelerinde olmayan resimler ve içerikler olması SEO çalışmasının verimliliğini daha da arttırır.

SEO çalışmasını web sitemizde kendimiz yapabileceğimiz gibi daha kısa zamanda ve daha verimli sonuçlar alabilmek için profesyonel bir destek de alabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir